Targi Warszawa - 6 imprez targowych w Warszawie

dodaj wydarzenie

Wyszukaj targ

Okres

Wszystkie

marzec 2015kwiecień 2015

maj 2015czerwiec 2015

lipiec 2015sierpień 2015

wrzesień 2015pażdziernik 2015

listopad 2015grudzień 2015

styczeń 2016luty 2016

Szkolenia

img

Efektywna komunikacja w B2b i usługach. Wysoka skuteczność, koszty w ryzach

img

Nowoczesne prezentacje biznesowe

Artykuły targowe

Ciekawe

Góry to pasujące na sympozjum naukowe

Ośrodki konferencyjne Gdańsk

Sala na konferencję w Sopocie

Popularność mieszkań w Warszawie

Konferencje w stolicy

Konferencje w nadmorskich miejscowościach

Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA

Organizowane przez: Warszawaskie Centrum EXPO XXI

W dniach: 11-03-2011 - 14-03-2011

W lokalizacji: Warszawa WARSZAWSKIE CENTRUM EXPO XXI Warszawa - Wola ul. Prądzyńskiego

Typ: Otwarte

Opłata: 25 zł

Www: http://www.wiatriwoda.pl

img

Program

 

W dniach 11-14 marca 2010r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI po raz kolejny, w jednym czasie i miejscu, spotkali się przedstawiciele branży oraz miłośnicy sportów i rekreacji na wodzie z Polski i z zagranicy. Zbliżający się sezon przyniósł ogromne zainteresowanie ofertą rynku sportu wodnych i rekreacji. Po raz kolejny potwierdziła się ranga i wysoki status Targów WIATR i WODA w Warszawie.

Tegoroczną edycję Targów WIATR i WODA w Warszawie uznać można za bardzo udaną i rekordową pod wieloma względami. W tym roku w imprezie wzięło udział 367 wystawców z Polski, Brazylii, Niemiec, Ukrainy, Włoch, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Danii i Korei Południowej. Zaprezentowanych zostało aż 127 jachtów, o ponad 27% więcej niż w zeszłym roku. Imponujący wzrost odnotowany został również w liczbie odwiedzających. Hale Centrum EXPO XXI w tych dniach wyraźnie tętniły życiem. Łącznie Targi WIATR i WODA zobaczyło 34 417 osób z Polski i zagranicy, co stanowi blisko 25 % wzrost w porównaniu z 2009 rokiem.

W tym roku po raz pierwszy zaprosiliśmy naszych wystawców i zwiedzających do powiększonego o dodatkową, nowoczesną halę - Centrum EXPO XXI. Dzięki temu wzrosły znacząco możliwości ekspozycyjne targów, a większa cześć wystawców prezentujących największe i najbardziej ekskluzywne jednostki przeniosła się do nowego obiektu. Ekspozycja targowa i program wydarzeń towarzyszących zwróciły uwagę wiodących mediów. Relacje z imprezy przygotowały największe polskie stacje telewizyjne i radiowe. Łącznie na targach akredytowało się blisko 130 dziennikarzy.

Na targach zaprezentowały się polskie i zagraniczne stocznie jachtowe, firmy oferujące sprzęt i akcesoria żeglarskie, sprzęt motorowodny, sprzęt asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną, sportową i rekreacyjną. Byli również organizatorzy czarterów, regat, wyjazdów szkoleniowych i turystycznych oraz wydawnictwa branżowe.

Jachty żaglowe, motorówki, RIB-y, silniki i osprzęt
Zgodnie z przewidywaniami dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły największe jednostki prezentowane na targach, o czym świadczyć mogły długie kolejki osób chcących zobaczyć je z bliska: blisko 15 metrowy jacht żaglowy Delphia 47 ze stoczni Delphia Yachts oraz jednostki motorowe: luksusowy Azimut z oferty Power Boats Poland oraz Galeon 440 Fly gdańskiej stoczni Galeon. Na targach zwiedzający mogli także znaleźć małe i średnie łodzie motorowe i jachty, idealne do pływania po pięknych polskich akwenach śródlądowych. Firma Dobre Jachty, oficjalny przedstawiciel Jeanneau, pokazał cztery jednostki wyprodukowane w Ostródzie: Runabout 755, Cap Camarat 635 DC, Merry Fisher 645 i 655, a Stocznia Janmor zaprezentowała jacht żaglowy Janmor 25.
Bardzo ciekawą targową propozycją były łodzie wypornościowe. W tym roku zaprezentowanych zostało aż kilka takich jednostek! Między innymi barka firmy Villa Marine, łódź Calipso 750 ze stoczni Calipso Yacht, jednostka Haber ze stoczni Yacht Service czy też nowoczesny i przyjazny środowisku jacht spacerowy Nautika 1000 eko z ostródzkiej stoczni Delphia Yachts, który dzięki napędowi elektrycznemu umożliwia pływanie również w strefach ciszy. Na targach zobaczyć można było znaczącą liczbę pontonów oraz RIB-ów (m.in.: Parker Poland, Sportis czy ukraińskich Alta Trade, Best, Smart, Ponton Bark). Równie silnie reprezentowana była branża silnikowa (Taurus Sea Power, Parker Poland, Age Power, Yamacha - Liberty Motors, Pezal, Honda - Twin Power, Marco Marine). Dużą atrakcją targów był poduszkowiec z napędem elektrycznym, prezentowany „w akcji” przez firmę Top Jewel.

Targowe Premiery
Na tegorocznych targach, jak co roku, nie zabrakło ciekawych propozycji, premierowych konstrukcji i nowości, które pojawiły się na rynku. Swoją premierą miała Bavaria Sport 28 zaprojektowana przy współpracy z BMW Design Works USA oraz zachwycającą ponadczasowym designem - Regal 2550 i mająca wybitnie sportowy charakter - Regal 2300 – obie z oferty firmy Astex Łodzie. Nautiner Yachts zaprezentował aż dwie nowości: 9-metrowy jacht żaglowy Nautiner 30 Sport oraz ponad 12-metrowy Nautiner 38 Classic – kuter łączący właściwości haus boata i jachtu motorowego umożliwiający wygodne pływanie dla 6-8 osobowej załogi. Nowością ze stoczni Sedna Yachts był szybki jacht turystyczny o sportowym charakterze - Sedna 30. Kolejną premierą była Laguna 30 – blisko 9-metrowa jednostka powstała z okazji trzydziestolecia działalności Stoczni Jachtowej „Sułkowski”. Stocznia Nortman zaprezentowała 8,5 metrową jednostkę Maxus 28, a Stocznia Ustka 10-metrowy jacht regatowy CYD 3308. Na stoisku stoczni SEA LIFE zobaczyć można było premierową łódź Atlantic Marine Adventure 660 – model dedykowany przede wszystkim wędkarzom, a w ofercie stoczni Sailor znalazła się łódź Phobos 25 – reklamowana jako największy jacht bez uprawnień. ANTILA YACHTS zaprezentowała ANTILĘ 27 - 8,25 metrową jednostkę dostępną w dwóch wersjach: na wody śródlądowe i morskie. Nie brakowało również nowości w segmencie silników i napędów. Firma Marco Marine ze Szczecina zaprezentowała nowy silnik czterosuwowy Tohatsu a firma Pezal - agregat inwerterowy AVR Digital IG770 oraz silnik zaburtowy elektryczny PF4ETL.

Na tegorocznych targach każdy zwiedzający znalazł ciekawą ofertę osprzętu i wyposażenia żeglarskiego, sprzęt do nurkowania, kajakarstwa i windsurfingu. Nie brakowało także najnowszych kolekcji odzieży sportowej oraz premierowych ofert wydawniczych.

Atrakcje dla publiczności
Spotkania, prelekcje i pokazy na Targach WIATR i WODA to już tradycja. Wzorem lat ubiegłych i w tym roku podczas czterech targowych dni odbyło się wiele interesujących wydarzeń. Nie zabrakło pokazów ratownictwa, które w targowym basenie prezentowali najlepsi polscy ratownicy wraz z Mirkiem Kukułką oraz Środowiskowym Warszawskim oddziałem WOPR. Podczas targów wyświetlane były fascynujące filmy dokumentujące dalekie wyprawy morskie i regaty. Nie brakowało interesujących spotkań podczas, których miłośnicy sportów wodnych mogli uzyskać przydatne, przed rozpoczynającym się sezonem, porady. Firma Nautica Nord podczas swojej prezentacji zaprezentowała osiem najczęstszych wypadków i szkód na jachtach oraz zwróciła uwagę na to jakie cechy powinien mieć produkt ubezpieczeniowy aby dane zajście było dla właściciela jachtu jak najmniej odczuwalne. Miesięcznik Żagle zaprosił na cykl prelekcji dotyczących komfortu i bezpieczeństwa w żegludze pełnomorskiej na jachcie mieczowym, którą prowadził Janusz Konkol, a Mateusz Kusznierewicz – Honorowy Ambasador Gdańska opowiedział o projekcie ratowania przez Miasto Gdańsk zabytkowego żaglowca „Zaruskiego”.
W tym roku na miłośników podwodnych przygód czekało na targach mnóstwo atrakcji. Odbyło się wiele interesujących spotkań z udziałem najlepszych specjalistów z branży nurkowej, warsztaty fotografii podwodnej, warsztaty rebreatherowe oraz warsztaty freedivingu. Była to także okazja do zapoznania się z niezwykle bogatą ofertą firm nurkowych z całej Polski. Tegoroczne targi były idealną okazją do zaplanowania nurkowych wakacji w wymarzonym miejscu na świecie, a także szansą do postawienia pierwszych kroków w podwodnym świecie. Goście targów, po wcześniejszym zgłoszeniu się na stoisko Magazynu Nurkowanie, mogli zanurkować w targowym basenie, pod bacznym okiem instruktorów z Warszawskiego Centrum Nurkowego DIVE-CLUB. W działającym na targach Miasteczku Nurkowym można też było zobaczyć pokazy zdalnie sterowanego pojazdu podwodnego Mini ROV oraz komorę dekompresyjną Krajowego Ośrodka Medycyny Hiperbarycznej.

Tradycyjnie miłośnicy kajakarstwa z całej Polski spotkali się na targach w sobotę. Tego dnia odbyło się wiele spotkań i prezentacji przygotowanych właśnie z myślą o tej grupie zwiedzających. Była to okazja do wzięcia udziału w panelach i dyskusjach przygotowanych przez Magazyn Kajakowy WIOSŁO oraz posłuchania relacji z dalekich i bliższych kajakowych wypraw.
Wyjątkowe miejsca okiem obiektywu

Na tegorocznych targach zwiedzający mogli podziwiać aż dwie wyjątkowe wystawy fotograficzne. Pierwsza pt.: „Bornholm - Perła Bałtyku" podsumowująca wyprawę redakcji Magazynu Nurkowanie na najbardziej słoneczną wyspę Bałtyku. Druga - „Projekt 9000” będąca fotograficzną relacją z wyprawy od korony ziemi do morskich głębin.

Kawiarenka internetowa oraz wyszukiwarka ofert - Waspar.pl
Dużym zainteresowaniem publiczności cieszyło się stoisko internetowego serwisu z ofertą branży sportów wodnych WASPAR.pl, w którym każdy gość targów mógł skorzystać z kawiarenki internetowej. „Serfując” po stronach WASPAR.pl można było zapoznać się z najnowszymi ofertami sprzedaży: łodzi motorowych, żaglowych, wiosłowych, pontonów, skuterów wodnych oraz silników. Osoby zainteresowane sprzedażą łodzi, jachtu czy kajaka mogły bezpłatnie zamieścić swoje ogłoszenie na tablicy ustawionej przed stoiskiem WASPAR.pl. Dodatkową atrakcją stoiska były dyżury specjalistów udzielających ciekawych porad (przydatnych osobom planującym czarter jachtu czy poszukującym możliwości finansowania zakupu łodzi, jachtu lub innego sprzętu pływającego).

Dla wędkarzy
Tegorocznym Targom WIATR i WODA towarzyszyły, odbywające się pod Patronatem Polskiego Związku Wędkarskiego, X Targi Sprzętu Wędkarskiego „NA RYBY”. Wszyscy amatorzy wędkarstwa, zarówno ci zaawansowani, jak i początkujący mogli znaleźć coś dla siebie: zanęty, atraktory, aromatyczne syropy, woblery, akcesoria potrzebne do wypraw na ryby, fotele i odzież dla wędkarzy, wędki, pontony, łodzie motorowe z wyposażeniem dla wędkarzy, oferty zagranicznych wypraw na ryby. Część wystawienniczą uzupełnił program wydarzeń towarzyszących – pokazy filmów o tematyce wędkarskiej, dyskusje i spotkania z postaciami znanymi w wędkarskim świecie.

Dla dzieci i młodzieży
Targowy piątek jak co roku był dniem otwartym dla dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzieży ze szkół gimnazjalnych i średnich. Zorganizowane grupy uczniów wraz z opiekunami mogły tego dnia odwiedzić targi bezpłatnie. W programie nie brakowało atrakcji skierowanych do najmłodszych miłośników sportów wodnych. Zespół „Zejman & Garkumpel” zaprosił najmłodszych w "Kolorowy rejs". Była to pełna niespodzianek wyprawa w poszukiwaniu nieodkrytych lądów. Kapitan "Koval", z typową dla siebie swadą, opowiadał dzieciom o tym, jak wspaniały i pełen przygód jest żywot żeglarza. Dzieci podczas zabawy mogły nauczyć się robienia prostych węzłów żeglarskich oraz wziąć udział w konkursach, w których do wygrania były płyty zespołu „Zejman & Garkumpel” oraz książki z oferty Wydawnictwa Zysk i Spółka.

Targowe „Gwoździe”
„Gwóźdź" Targów WIATR i WODA - Nagroda Miesięcznika „Żagle" im. Jerzego Fijki to najstarsza nagroda przyznawana podczas warszawskich targów. W piątek, 12 marca 2010 roku jury w składzie: Przewodniczący - Waldemar Heflich, Sekretarz - Dominik Życki oraz Członkowie: Stanisław Iwiński, Patryk Kazanecki, Jerzy Kubaszewski i Włodzimierz Ringnagrody, zakończyło oglądanie zgłoszonych do nagrody produktów i podliczyło punkty przyznane im przez każdego z jurorów.

„Gwoździe" Targów WIATR i WODA 2010 zdobyli:
• W kategorii Jacht Żaglowy Mały (do 7,5 m długości) zgłoszono 7 jednostek. „Gwóźdź" targów zdobył Janmor 25 ze stoczni Janmor
• W kategorii Jacht Żaglowy Duży (powyżej 7,5 m długości) zgłoszono 7 jachtów. „Gwóźdź” targów zdobyła Antila 27, stocznia Antila Yacht
• W kategorii Jacht Motorowy Mały (do 8 m długości) zgłoszono 14 jachtów. „Gwóźdź" targów zdobył HABER 20 miniReporter, stocznia Yacht Service

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał: Frauscher 717 GT, firma Global Company
• W kategorii Jacht Motorowy Duży (powyżej 8 m długości) zgłoszono 10 jachtów. „Gwóźdź" targów zdobyła NAUTICA 1000 Eko, stocznia Delphia Yachts Kot

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał: Villa Marine 950, firma Villa Marine - Surface Marine Charter
• W kategorii Osprzęt i Wyposażenie zgłoszono 28 produktów. „Gwóźdź" targów zdobył grill jachtowo-turystyczny COBB BBQ System, firma Foodlovers.pl

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały:
- System informacji pogodowej, firma NavSim Polska,
- Rezerwacje.na-mazurach.pl, firma ACME Biuro Doradztwa Gospodarczego
- Kurtka i spodnie Henri Lloyd Blue Eco, firma Henri Lloyd Polska

Zapraszamy na kolejne edycje Targów WIATR i WODA
22 Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA przeszły już do historii, ale już dziś serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w przyszłorocznych Targach WIATR i WODA w Warszawie (3 - 6 marca 2011)

www.targiwarszawa.com ©2005 Imedia Group 03-918 W-wa, ul.Łotewska 17/2, tel.: 022 616-06-14, 022 616-06-15 fax: 022 616-07-17 biuro@imediagroup.pl